Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje dotyczące kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są zachwycające. W zasadzie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze tysiącami odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Z tej przyczyny miłośnikom wysokich gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z posługiwania się czekanem, asekuracji i orientacji w terenie

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są niezbędne w przypadku przeróżnych nieprzewidzianych sytuacji. Szkolenie obejmuje także reguły prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma olbrzymie doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 6 osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]