Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Szukasz szczegółowych wiadomości o digital paintingu? Wejdź na https://bit.ly/3KeaAii

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akwarelowymi, temperą lub farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać potrzebne techniki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]