Baseny kąpielowe do użytku domowego

Zobacz, gdzie kupić baseny kąpielowe, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też halę basenową albo ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]