Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Budowa nowoczesnych domów drewnianych - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się również dużymi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to dzisiaj świetny przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]