Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Domy góralskie projekty. Uzyskaj więcej informacji.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Dziś na szczęście zaobserwować możemy fakt, iż ich popularność powoli rośnie. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane mają bowiem wiele atutów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – dopasowują się zarówno do willowej, jak i wiejskiej architektury. Ważne okazuje się też to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi również pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej sypiają oraz chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najczęściej wybieranym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przypominające tatrzańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić również, jeśli chcemy wznieść je poza Podhalem.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl jakiego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty architekta i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również dowiedzieć się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]