Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

okna drewniane

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec zapewnia estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest wielką zaletą tego rodzaju elementów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie bądź inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, jest więc świetnym wyborem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec zapewnia ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd i styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe kształty. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budowli, doskonale sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a nawet pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać fakt, że istnieje mnóstwo skutecznych sposobów wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo łatwy oraz nie zagraża ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna z drewna są lepsze aniżeli okna wykonywane ze sztucznych materiałów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]