Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Jeśli szukasz dźwigarów, skieruj się tutaj

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także niezastąpione przy budowie sufitów – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom strop nie opada zaraz po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Z tej przyczyny jego istotną cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak olcha, topola, sosna czy buk. Niezmiernie istotne jest także stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym działaniem wody, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się budową piętrowych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei firmy, które tylko okazjonalnie przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]