Okna energooszczędne – poradnik

okna energooszczędne

Najbardziej istotnym komponentem, o którym warto pamiętać przy ocieplaniu budynku, są wysokiej klasy okna energooszczędne. Najlepiej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku znajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są zaprojektowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – zainwestuj w komfort termiczny

Drewniane okna wykonane są z naturalnych surowców – m. in. dębu i meranti. Odznaczają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują oknom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na przepuszczalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed jesienią. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność opału. Współczynnik przepuszczalności cieplnej musi być utrzymany na optymalnym poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy zyskujemy komfort termiczny w budynku. Rezultat ogrzewania zostaje w domu, a przez szpary nie wpada chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – zwróć uwagę na współczynnik izolacji akustycznej

Podejmując się ocieplenia budynku sprawdźmy inny zasadniczy parametr – stopień wygłuszania hałasu. Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w domu – zainwestujmy w zespolone okna drewniane. Niesamowicie istotne są także profesjonalne systemy uszczelniające – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technika zapewnia pozbycie się niechcianego gwaru, a także wspaniały komfort cieplny w budynku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]