Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych błędów nieraz przytrafiających w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie przychodzących opłat – zalety mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie wystawia poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem przekłada się na podniesienie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]