Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Koniec jałowych poszukiwań! Internetowy kantor znajduje się pod tym linkiem.

Jeszcze parę lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy oprócz przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłej doby. Kolejnym i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez nabywcę dniu albo takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz autonomię w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających komfort i dużą autonomię w rozporządzaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich też osoby pracujące czy też studiujące za granicą oraz osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.