Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Dowiedz się, gdzie zamówić sztabę złota.

Zakładanie lokat czy po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest obecnie tak opłacalne jak dziesięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich pieniądzom przynosić po latach dodatkowy zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Czy sztaba złota jest pewną lokatą?

Od razu wypada dobitnie zaakcentować, iż inwestycja pieniędzy w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto zwykle nie poddaje się mniejszym i większym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza oraz polityczna często zwiększa jego wartość. Naturalnie można zauważyć wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres bez trudu daje się dostrzec, że wraz z upływem lat idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu dostępna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś był on walutą, obecnie jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, a także – wciąż na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego m.in. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo kable USB) jest w szeregu przypadków nierentowny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że w najbliższych dziesięcioleciach trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złote sztabki – produkowane w rozmaitych rozmiarach

Słuchając o inwestycji oszczędności w sztabki złota większa część inwestorów błyskawicznie pomyśli, że to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Jednak złote sztabki są wytwarzane w różnorodnych rozmiarach, zatem praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie niewielkie sztabki są także idealne jako podarunek. Więksi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem nierzadko decydują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a nawet 1 kg. Warto jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego powinno się nabywać złoto w sztabkach o przeróżnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na niewielkie sztabki.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]