Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - uzyskaj fachową pomoc specjalistów.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie często nie przygotowani na to, żeby sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli właściwe uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]