Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Prace w ogrodzie ,odnowienie mieszkania, przebudowa lub budowa domu, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.