Google podpowiada, jakie są cechy dobrej firmy SEO

Po więcej informacji o tym, jak wybrać firmę SEO kliknij w to miejsce.

Jeśli masz swoje przedsiębiorstwo i tworzysz dla niego stronę www, na pewno z czasem zastanawiasz się, co zrobić, by pojawiała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Jasne jest wszak, że współcześnie widoczność w internecie jest jedną z podstaw sukcesu, bo to właśnie tu znaczna cześć klientów po raz pierwszy przeczyta o twojej działalności. Jak wobec tego wybrać solidną agencję SEO? Należy posłuchać sugestii specjalistów, a najlepiej samego Google.

Google radzi, jak wybrać rzetelną firmę SEO

Nie można negować, że cała branża SEO, czyli działań, których celem jest optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, powstała i bezustannie rozkwita zasadniczo tylko za sprawą Google. Mimo obecności licznych opcji, jak m.in. Yahoo, Bing bądź Yandex, nadal liczą się pozycje zajmowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto pragnie zaistnieć w sieci, musi powalczyć o swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku sektorów, gdzie występuje mocna konkurencja, na ogół nie jest to łatwe bez konsultacji z ekspertami z agencji SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których pojęcie SEO jest czymś nowym, i udostępniło krótki instruktaż, jak wybrać rzetelną firmę SEO.

Czym zdaniem Google wyróżnia się dobra firma SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad 10-letnim stażem, w kolejnych punktach tłumaczy, jak zatrudnić dobrą firmę SEO, wymieniając wśród najważniejszych cech m.in.:

  • dbałość o całościową widoczność strony internetowej, a nie jedynie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy,
  • zapewnienie stronie opieki technicznej i prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • nieustanny monitoring stanu strony i regularną analizę jej statystyk,
  • zdolność estymacji budżetu oraz czasu koniecznego do zakończenia zakładanych wdrożenia,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od dokładnego audytu strony.

Przedstawicielka Google akcentuje też, iż rzetelna agencja SEO w żadnym wypadku nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procesem długotrwałym, w wielu przypadkach dającym większe efekty zwykle po paru miesiącach działań.