Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

3D drukowanie - więcej szczegółów o tej usłudze.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – kolorowe materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość użycia materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – dokładny druk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi, detali oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]