Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

organizacja komunii kraków

Impreza komunijna jest dla dziecka równie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna zabawa dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj od razu jak będzie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed etapem wysyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy podejmą gości we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie sali. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich latach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, toteż zwykle urządzane są w restauracjach lub salach weselnych. Jeśli planujemy wynająć najładniejszy lokal, zalecamy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym znacznym problemem może stać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, stąd opłaca się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zamów fotografa i animatora

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię powinna więc wyróżniać się malowniczymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, wypada rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. zabawek z motywami militarnymi albo quada.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]