Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale też na terenach publicznych. W której technice się je tworzy? Kto na ogół kupuje rzeźby do ogrodu i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – śmiały sposób na urozmaicenie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie przestrzeni municypalnej oraz prywatnych ogrodów. Obecnie znacznym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma została opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, a także rozmiarów ogrodu. Na rozległych powierzchniach doskonale sprawdzą się pokaźne, monumentalne projekty, które chwytają za serce swoim dostojnym charakterem. W skromniejszych ogrodach poleca się z kolei zastosowanie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy bogatymi ornamentami albo wprost przeciwnie – zdecydować się na pomniki o ascetycznej formie. Dobór stosownej rzeźby musi być podyktowany stylem ogrodu oraz tym, jaki rezultat chcemy ostatecznie uzyskać. Dużym zainteresowaniem cieszą się też niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są wspaniałą formą dekoracji przestrzeni.

Przed galerią sztuki i gmachem urzędu – gdzie można postawić rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie szacunku do sztuki i jest poszukiwana przez klientów wszelkiego rodzaju. Nadzwyczajnie dobrze prezentuje się w parkach, miejskich ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem terenu przy urzędzie, hotelu, galerii sztuki, placówce naukowej czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują również osoby prywatne, które zamierzają stworzyć we własnym ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która zaakcentuje nowoczesny charakter ogrodu lub zdecydować się na figurę stylizowaną na zabytkową. Popularne stają się też imponujące rzeźby orientalne, które będą idealnym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.