Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Odbiór starych mebli - dalsze informacje o tej usłudze znajdziesz w tym miejscu.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Zazwyczaj chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, aby nie zagracały powierzchni mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, że po kilku miesiącach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, fragmenty stolarki okiennej, połamane meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on też o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na wysypisku

Stare meble, jeżeli będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego były wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu kolejnych biurek, stołów i regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]