Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Więcej informacji o uszczelnianiu okien.

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]