Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na wpmagus.pl

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, że ilość witryn oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony malware, konieczne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Strona internetowa rozsyła niechcianą pocztę? Nie możesz się zalogować? Grafiki na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do nieznanych Ci portali? To tylko kilka z potencjalnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach niezbędne jest natychmiastowa reakcja, aby zidentyfikować źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do listy wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Likwidacja wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, że taki przypadek nie zdarzy się w przyszłości, dlatego ważne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]