Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do magazynowania znacznych ilości ukończonych już środków, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wyżej cechy sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są też doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki stalowe są często stosowane w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.