Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Zamów panele drewniane na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z kąta pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem mogą pojawić się trudności z ich reklamacją. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]